Gold Plated Plain Tie Bar
Gold Plated Plain Tie Bar
Product-code: 1631gp
**THIS ITEM IS NOW DISCONTINUED, BUT IS AVAILABLE IN A MINIMUM ORDER OF 10 PIECES** This tie slide will give an air of polished sophistication to any man’s wardrobe. Designed to keep his tie neatly in place, we’ve kept the tie slide deliberately simple in styling. Crafted in gleaming gold plating, this tie slide is the ideal gift for the man who cares about style. The very best in male accessorising from Douglas Pell.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 1631gp |
| Weight | 7.3g |
| Material | Gold Plate |
| Weight Each | 6 |
| Length | 55mm |
| Width | 5mm |
| Depth | 7mm |
| Dimensions | 55 × 5 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -