Sterling silver heavyweight feature hallmark cufflinks
Sterling silver heavyweight feature hallmark cufflinks
Product-code: 3219
These oval cufflinks are punched with four distinguishing hallmarks: the Sponsor's Mark, the Standard Mark, the Assay Office Mark and the Date Letter Mark. A hefty 20g of sterling silver gives this classic cufflink design maximum style.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3219 |
| Weight | 9.5g |
| Material | sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 9.5g |
| Length | 20mm |
| Width | 13mm |
| Depth | 4mm |
| Dimensions | 20 × 13 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -