Sterling silver mother of pearl tie tack
Sterling silver mother of pearl tie tack
Product-code: 3231
**THIS ITEM IS NOW DISCONTINUED, BUT IS AVAILABLE IN A MINIMUM ORDER OF 10 PIECES** Tie tacks are the very epitome of the perfect gentleman. To use, simply pierce the decorative pin through your tie, attach the base and slip the chain and T-bar through a buttonhole. This tie tack combines the traditional with the contemporary. We've carefully selected oval-shaped mother of pearl and complemented it with a chunky, modern sterling silver setting. It's also available with a rich onyx centrepiece (see product code 3232).
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3231 |
| Weight | 1.6g |
| Material | Sterling Silver |
| Stone | mother of pearl |
| Chain | 40mm |
| Width | 10mm |
| Height | 15mm |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 10 × 15 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -