Sterling silver oyster shell butterfly brooch
Sterling silver oyster shell butterfly brooch
Product-code: 1815
**THIS ITEM IS NOW DISCONTINUED, BUT IS AVAILABLE IN A MINIMUM ORDER OF 10 PIECES** How gorgeous is this brooch? We've selected just the right shades of oyster shell and painstakingly carved them by hand to capture the beauty and texture of a butterfly perfectly. We gave the silver setting the same amount of attention and we're thrilled with the result.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 1815 |
| Weight | 6.1g |
| Material | Sterling Silver |
| Stone | Oyster shell |
| Width | 30mm |
| Height | 25mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 30 × 25 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -