Sterling silver corkscrew cufflinks
Sterling silver corkscrew cufflinks
Product-code: 3338
**THIS ITEM IS NOW DISCONTINUED, BUT IS AVAILABLE IN A MINIMUM ORDER OF 10 PIECES** We might be serious silversmiths but that doesn't mean we don't like to have some fun with our products. Or the odd glass of wine. These corkscrew bottle opener cufflinks are crafted with meticulous detail in sterling silver. They have an easy to fasten fixed back with a T-bar. Whether he's a connoisseur of fine wine or simply enjoys a glass of plonk, these novelty cufflinks are a great gift.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3338 |
| Weight | 4.3g |
| Material | Sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 4.3 |
| Length | 28mm |
| Width | 15mm |
| Depth | 5mm |
| Dimensions | 28 × 15 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -