Sterling silver plain double-sided cufflinks
Sterling silver plain double-sided cufflinks
Product-code: 2865
Double-sided cufflinks date back to the theatrical reign of King Louis XIV. We've kept these ones simple and understated. Plain oval-shaped sides with a short connecting chain, perfectly crafted in sterling silver.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 2865 |
| Weight | 8.5g |
| Material | sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 7.5g |
| Length | 12mm |
| Width | 18mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 12 × 18 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -