Sterling silver fork & trowel cufflinks
Sterling silver fork & trowel cufflinks
Product-code: 3375
Whether's he a pro gardener, a bit of a potterer or you just fancy dropping a hint, these are a novelty cufflinks are a great gift. We've crafted a miniature trowel and fork to absolute perfection. They're made in solid sterling silver and the dinky tools are attached by a chain.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3375 |
| Weight | 3.1g |
| Material | Sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 3.1 |
| Length | 20mm |
| Width | 7mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 20 × 7 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -