Sterling silver Enhanced lapis double-sided cufflinks
Sterling silver Enhanced lapis double-sided cufflinks
Product-code: 2925
Lapis lazuli, known widely as lapis, is a semi-precious stone that's treasured for its intense colour and rarity. For these double-sided cufflinks, we've polished lapis into oval cabochons to enhance the stone's natural beauty. A truly sumptuous male accessory.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 2925 |
| Weight | 3.5g |
| Material | sterling silver |
| Stone | lapis lazuli |
| Weight Per Cufflink | 3.5g |
| Length | 16mm |
| Width | 10mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 16 × 10 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -