Sterling silver mother of pearl bar cufflinks
Sterling silver mother of pearl bar cufflinks
Product-code: 3380
These cufflinks perfectly combine the classic and the contemporary. We've taken shimmering mother of pearl - a traditional centrepiece for cufflinks - and set it into sterling silver crafted in clean modern lines. Easy to fasten swivel backs complete the ultimate male accessory.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3380 |
| Weight | 6.2g |
| Material | sterling silver |
| Stone | mother of pearl |
| Weight Per Cufflink | 6.2g |
| Width | 8mm |
| Height | 18mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 8 × 18 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -