Sterling silver oval locket
Sterling silver oval locket
Product-code: 1739
Lockets became popular in the Victorian era and are currently enjoying a revival. It opens so you can keep your precious photographs close to your heart. Handmade in sterling silver, Plain design only.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 1739 |
| Weight | 11g |
| Locket Width | 20mm |
| Material | Sterling Silver |
| Chain Length | 18inch |
| Height | 40mm |
| Depth | 5mm |
| Chain Style | curb |
| Dimensions | 40 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -