Silver plated hand engraved rectangular cufflinks
Silver plated hand engraved rectangular cufflinks
Product-code: 3395sp
**THIS ITEM IS NOW DISCONTINUED, BUT IS AVAILABLE IN A MINIMUM ORDER OF 10 PIECES** Beautifully hand engraved by our experts. These cufflinks have intricate detail across the diagonal in a contemporary pattern that retains their modernity. Finished with a T-bar swivel back.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3395sp |
| Weight | 4.7g |
| Material | Silver plate |
| Weight Per Cufflink | 4.7g |
| Length | 17mm |
| Width | 10mm |
| Depth | 2mm |
| Dimensions | 17 × 10 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -