Sterling silver onyx double-sided cufflnks
Sterling silver onyx double-sided cufflnks
Product-code: 2923
The polished dome of a cabochon cut shows off black onyx to its striking best in these double-sided cufflinks. Each cufflink has an oval cabochon at the front and a smaller one at the back, interlinked with a short chain. Made in sterling silver, the perfect partner for onyx.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 2923 |
| Weight | 3.5g |
| Material | sterling silver |
| Cufflinks | Large half: 16 x 10 x 2mm Small half:10 x 5 x 2mm |
| Stone | onyx |
| Weight Per Cufflink | 3.5 |
| Length | 16mm |
| Width | 10mm |
| Dimensions | 16 × 10 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -