Sterling silver ruby tie slide
Sterling silver ruby tie slide
Product-code: 3132
One of our classic tie sides and a perennial favourite. Slimline and made in solid sterling silver. A ruby adds a touch of colour and we've put it in a clever illusion starburst setting. Ruby is the birthstone for July and we've found many customers buy this accessory for men born in that month.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3132 |
| Weight | 5.8g |
| Material | Sterling Silver |
| Stone | Ruby |
| Length | 55m |
| Width | 5mm |
| Depth | 7mm |
| Dimensions | 55 × 5 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -