Sterling silver sapphire tie slide
Sterling silver sapphire tie slide
Product-code: 3133
One of our classic tie sides and a perennial favourite. Slimline and made in solid sterling silver, we've added a round sapphire for a touch of colour. A clever starburst setting creates the look of a larger stone. Sapphire is the birthstone for September, so we have many customers buying this for a man born in that month.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3133 |
| Weight | 7.3g |
| Material | Sterling Silver |
| Stone | Sapphire |
| Length | 55mm |
| Width | 5mm |
| Depth | 7mm |
| Dimensions | 55 × 5 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -