Sterling silver Spitfire cufflinks
Sterling silver Spitfire cufflinks
Product-code: 3134
These cufflinks are intricately detailed models of the legendary Spitfire aeroplane. We've paid particular attention to its distinctive silhouette and wing planform which helped this icon achieve status during the Battle of Britain. A fitting commemoration of the 70th anniversary of World War II, crafted in solid sterling silver.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3134 |
| Weight | 3.5g |
| Material | Sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 3.3 |
| Length | 20mm |
| Width | 20mm |
| Depth | 4mm |
| Dimensions | 20 × 20 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -