Sterling Silver Battleship Cufflinks
Sterling Silver Battleship Cufflinks
Product-code: 3606
These striking battleship cufflinks are intricately detailed replicas of an armoured warship. Guaranteed to command attention, they’re handmade in sterling silver and fasten securely with a swivel back.
Additional Notes
| Handmade | |
| Gift boxed | |
| SKU | 3606 |
| Weight | 4.7g |
| Material | Sterling silver |
| Weight Per Cufflink | 4.8 |
| Length | 8mm |
| Width | 25mm |
| Depth | 5mm |
| Dimensions | 8 × 25 mm |
Some Of Our Popular Retailers
+44 (0)1279 730307
0 items -